• آخرین مطلب با عنوان ، طوفان مس ورزقان پارسیان شهرقدس را در تبریز شوکه کرد… در 3 ماه قبل در وب سایت رسمی باشگاه مس سونگون ورزقان منتشر شده است .
 • »   اخبار باشگاه, مصاحبه  »   تبریز با حمایت باشگاه مس سونگون ورزقان میزبان مسابقات مقدماتی جام ملت‌های آسیا خواهد بود.
  ۵ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۳۷

  در نشست مطبوعاتی باشگاه مس سونگون ورزقان به مناسبت میزبانی مسابقات مقدماتی جام ملتهای آسیا:

  تبریز با حمایت باشگاه مس سونگون ورزقان میزبان مسابقات مقدماتی جام ملت‌های آسیا خواهد بود.

  رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال گفت: خواسته اول من این بود که از نیروهای بومی تبریز در برگزاری مرحله مقدماتی فوتسال جام ملت‌های آسیا استفاده کنیم و لازم نیست که از تهران برای برگزاری تورنمنت نیرو ببریم.

  ناظر کنفدراسیون فوتبال آسیا AFC طی دو روز گذشته از امکانات تبریز جهت میزبانی مسابقات مرحله مقدماتی فوتسال جام ملتهای آسیا بازدید کرد‌.

  “سینک” ناظر هندی کنفدراسیون فوتبال آسیا به همراه عباس ترابیان رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی فدارسیون ابتدا شرایط سالن پورشریفی تبریز را به عنوان محل برگزاری این مسابقات بررسی و در ادامه از سالن‌های‌ علوم پزشکی و میلاد که برای تمرین تیم‌ها در نظر گرفته شده است، دیدار کردند.

  در بررسی‌های انجام شده تعویض کف‌پوش سالن پورشریفی و دروازه‌ها در دستور کار قرار گرفت و بقیه موارد خوب ارزیابی شده است. ‌

  این مسابقات ۲۳ مهر ماه با شرکت تیم‌های ایران، افغانستان، ازبکستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ترکمنستان و نپال در سالن پورشریفی تبریز برگزار می‌ ‌شود و تیم‌های برتر به مسابقات فوتسال جام ملت های آسیا صعود می‌کنند‌.

  عصر دیروز اولین نشست مطبوعاتی ویژه این رخداد از سوی روابط عمومی باشگاه مس سونگون ورزقان در هتل بین المللی تبریز برگزار شد.

  “سینک” در نشست مطبوعاتی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همکاری بسیار خوبی از سوی مدیر استادیوم، اداره کل ورزش و جوانان و هیات فوتبال استان آذربایجان‌شرقی و همچنین باشگاه مس سونگون شاهد بودیم و خوشحالیم که مس سونگون بخشی از هزینه‌ها را تقابل و به عنوان اسپانسر در این مسابقات نقش‌آفرینی می‌کند.

  وی گفت: تبریز استانداردهای کنفدراسیون فوتبال آسیا را به دست آورده و همین جا اعلام می‌کنم که تبریز میزبان مسابقات مقدمانی جام ملت‌های آسیا خواهد بود .

  ناظر مالزیایی کنفدراسیون فوتبال آسیا افزود: ایران موتور اصلی فوتسال در آسیا است و تبریز‌ و باشگاه مس سونگون همکاری خوبی برای برگزار شدن بهتر مسابقات داشته است و به میزبان تبریز ار هر لحاظ صحه گذاشتم.

  وی گفت: از نکات مثبت میزبانی تبریز می‌توان به فواصل نزدیک هتل اقامت تیم‌ها و سالن برگزاری مسابقات اشاره کرد و همچنین این شهر جذابیت‌های زیادی داشته که برای تیم‌های سفر کننده به این شهر خاطره‌انگیز خواهد بود که می‌توانم به بازار قدیمی تبریز اشاره کنم.

  عباس ترابیان پس از بررسی شرایط تبریز برای برگزاری رقابت‌های مرحله مقدماتی فوتسال جام ملت‌های آسیا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پیش از هر چیز باید از روحیه همکاری و همت مسئولان اداره‌کل ورزش و جوانان، هیئت فوتبال استان آذربایجان‌شرقی و باشگاه مس سونگون تشکر کنم که دست‌به‌دست هم داده‌اند تا میزبانی شایسته‌ای از این مسابقات انجام دهند.

  وی افزود: استقبال و فعالیت مدیران مربوطه ما را امیدوار می‌کند که برنامه‌های بین‌المللی بیشتری در تبریز برگزار کنیم. می توانیم در آینده برای برگزاری رویدادهای بین‌المللی دیگر هم روی تبریز حساب ویژه‌ای باز کنیم.

  ترابیان در مورد تأثیر متقابل رویداد جهانی تبریز ۲۰۱۸ و میزبانی مرحله مقدماتی فوتسال جام ملت‌های آسیا خاطرنشان کرد: من خیلی به رویداد تبریز ۲۰۱۸ فکر می‌کردم و تصور می‌کنم این ۲ رویداد می‌توانند ارتباط نزدیکی با یکدیگر داشته باشند. آنچه که ما به‌عنوان مأموریت در مهرماه برعهده خواهیم داشت، نوعی تمرین برای رویداد بزرگ تبریز ۲۰۱۸ است که ان‌شاءالله قرار است تبریز را به‌عنوان یکی از مهم‌ترین شهرهای فرهنگی، مذهبی و اجتماعی به جهان معرفی کند.

  وی افزود: رویدادهایی از قبیل برنامه ما، به‌عنوان حرکت‌های تمرینی اولیه برای برگزاری رویدادهای بزرگ بین‌المللی، می‌تواند شروع‌کننده یک مسیر باشد. قطعاً ورزش بخشی از این حرکت بزرگ اجتماعی و بین‌المللی خواهد بود. وقتی در مورد مسائل اجتماعی بحث می‌شود، می‌بینیم که ورزش یکی از پایه‌های آن است. همیشه ورزش نردبانی بوده که ملل مختلف را به هم نزدیک کرده است.

  رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال با اشاره به سابقه میزبانی ایران در رقابت‌های مختلف تصریح کرد: این برای نخستین‌بار نیست که ما میزبانی مسابقات بزرگ بین‌المللی را بر‌عهده داریم. ما ۲ بار میزبان جام ملت‌های آسیا در فوتسال بوده‌ایم. ۲ بار نیز جام باشگاه‌های آسیا را در اصفهان برگزار کرده‌ایم و در موارد دیگر هم میزبانی داشته‌ایم اما آنچه که جالب است نوع برخورد با این تورنمنت‌ها و پیاده‌سازی موارد مختلف بر‌اساس آئین‌نامه همیشگی است که باید به ابعاد مختلف آن اهمیت داد.

  وی افزود: در جلسه‌ای که با حضور ساکت، دبیر‌کل فدراسیون فوتبال، کافی، مدیرعامل باشگاه مس سونگون و جابری، دبیر هیئت فوتبال استان آذربایجان‌شرقی برگزار شد، تمام موارد مربوط به تورنمنت از دیدگاه فدراسیون به‌صورت اجمالی بررسی شد.

  نماینده تام‌الاختیار فدراسیون فوتبال در میزبانی از مرحله انتخابی جام ملت‌های فوتسال آسیا گفت: خواسته اول من این بود که از نیروهای بومی تبریز در برگزاری این رویداد استفاده کنیم و لازم نیست که از تهران برای برگزاری تورنمنت نیرو ببریم، تبریز توانمند است و نیروهای قابل تکیه‌ای دارد.

  وی افزود: ستادی در تبریز تشکیل خواهد شد که از همین حالا هم پیشنهاد آن را ارائه داده‌ایم. فکر می‌کنم ابتدا باید یک ستاد سیاست‌گذاری متشکل از مسئولان ورزشی استان و مدیرعامل باشگاه مس سونگون ایجاد شود. سپس برای میزبانی هر چه بهتر باید ستاد اجرایی تشکیل بدهیم.

  ترابیان در مورد فعالیت‌های پیش‌رو تا زمان آغاز رقابت‌ها گفت: بخشی از کار به مسئولان حاضر در تهران مربوط می‌شود تا پذیرش تیم‌ها و حضور آن‌ها در تبریز صورت بگیرد و بعدازآن کار ما شروع می‌شود. خوشبختانه چند پرواز بین‌المللی خوب در تبریز وجود دارد که برخی تیم‌ها مانند ازبکستان ترجیح می‌دهند به‌صورت مستقیم به تبریز بیایند.

  وی در مورد اسپانسرهای این مسابقات نیز گفت: صحبت‌هایی در این رابطه انجام شده و قطعاً فقط با یک اسپانسر همکاری نمی‌کنیم بلکه با یک شرکت تبلیغاتی کار خواهیم کرد. دیگر نکته مهم در این رابطه، فعالیت صداوسیمای استان در بحث پوشش این مسابقات است.

  ترابیان با اشاره به لزوم فیلم‌برداری از دیدارهای برگزارشده در تبریز تصریح کرد: قطعاً ۲ بازی تیم ملی ایران به‌صورت مستقیم پخش خواهد شد. به‌واسطه درخواست AFC مبنی بر ارائه فیلم بازی‌ به تیم‌های حاضر در مسابقات، فیلم دیدارهای دیگر هم باید ضبط شوند. تاکنون از سوی تیم‌های خارجی درخواستی مبنی بر پخش زنده دیدارها و ارسال به کشورهای مربوطه نداریم. در صورت درخواست هر یک از تیم‌ها، هماهنگی‌های لازم صورت خواهد پذیرفت.

  وی در پایان گفت: در بازدیدهایی که به‌همراه نماینده AFC داشتیم، سالن پورشریفی تبریز بررسی شد و این سالن ظرفیت‌های لازم برای پوشش زنده دیدارها را دارد.

  نگاه باشگاه مس سونگون “ملی” است

  مدیرعامل باشگاه مس سونگون نیز با اشاره به حضور مس سونگون در کنار مسئولان فدراسیون فوتبال برای برگزاری مسابقات انتخابی فوتسال جام ملت‌های آسیا گفت: نگاه ما یک نگاه ملی است و باشگاه مس سونگون هم اعلام کرده که با توجه به سیاست‌گذاری مدیران ارشد صنایع مس ایران، برای برگزاری و ارتقاء سطح ورزش کشور همکاری می‌کند.

  کافی در ادامه افزود: مس سونگون از جمله باشگاه‌های باسابقه در ورزش کشور است. کسب مقام سوم توسط تیم ملی در سطح رقابت‌های جهانی، سبب شد شاهد نگاه ویژه‌ای به این رشته باشیم و باشگاه مس سونگون هم که از مدعیان این رشته در سطح رقابت‌های لیگ برتر است، پیشنهاد خود را برای کمک به این رشته ارائه کرد. ما برای اینکه میزبانی شایسته‌ای داشته باشیم در کنار دوستان هستیم و خوشحالیم که می‌توانیم قدم کوچکی برای ارتقاء فوتسال برداریم.

  وی در مورد هزینه‌های برگزاری این رقابت‌ها نیز گفت: قرار است باشگاه مس سونگون بخشی از هزینه‌های مسابقات را برعهده بگیرد. از طریق هیئت فوتبال هزینه‌ها برآورد می‌شود و پس‌از آن مشخص خواهد شد که کدام هزینه‌ها مربوط به باشگاه مس سونگون، هیئت فوتبال و فدراسیون فوتبال است. همه دوستان دست‌به‌دست هم داده‌اند که این اتفاق مهم رخ دهد و این نگاه که قرار است تمام هزینه‌ها برعهده باشگاه مس سونگون باشد، اشتباه است.

  مس سونگون حرکت نوینی در ورزش آذربایجان شرقی آغاز کرده است

  آرش جابری، دبیر هیئت فوتبال استان آذربایجان شرقی نیز ضمن خوش‌آمدگویی به نماینده AFC اظهار داشت: از باشگاه مس سونگون تشکر می‌کنیم که حرکت نوینی را در ورزش استان آذربایجان شرقی ایجاد کردند. فعالیت این باشگاه مختص به رشته فوتسال نیست و شاهد برگزاری اردوی تیم ملی وزنه‌برداری به میزبانی مس سونگون بودیم.

  وی افزود: ان‌شاءالله با کمک و همکاری تمام اعضای فدراسیون فوتبال، کمیته فوتسال، اداره کل ورزش و جوانان استان، هیئت فوتبال و باشگاه مس سونگون ورزقان، میزبان شایسته‌ای برای رقابت‌های آسیایی باشیم. لازم است در این راه از روابط عمومی باشگاه مس سونگون و رسانه‌ها نیز قدردانی داشته باشم.

  ۱
  روابط عمومی باشگاه

  مطالب مرتبط با موضوع اخبار باشگاه  , مصاحبه

  عصر دیروز ، باشگاه مس ورزقان میزبان ضیافت شام تورنمنت فوتسال تبریز 2018 بود. در این ضیافت تیم های ملی ایران، ژاپن، بلاروس و اوکراین به همراه تیم مس ورزقان، مسئولین استانی و شهرستان ورزقان و ...
  حجت الاسلام والمسلمین دکتر توحیدی، مشاور فرهنگ و ورزش مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران طی پیامی از همکاری موثر و بی بدیل آقای عباس ترابیان تقدیر نمود. متن پیام به این شرح است: بسم تعالی جناب آقای ...
  دکتر سامبرانی در خصوص تصمیمات اخیر هیات مدیره باشگاه در خصوص تغییرات مطرح شده در تیم مس ورزقان گفت: صبح امروز، جلسه هیات مدیره باشگاه مس ورزقان با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر توحیدی، مشاور مدیرعامل ...
  «محمدرضا بنی‌اسدی‌راد» مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران به مناسبت قهرمانی تیم فوتسال مس سونگون ورزقان در مسابقات قهرمانی آسیا پیامی را منتشر کرد. در این پیام آمده است: بسم الله الرحمن الرحیم کسب مقام قهرمانی تیم فوتسال ...

  مطالب مرتبط با این برچسب